Bezpečné Feng Shui bývanie

27.08.2021

Bývanie podľa Feng Shui mnohí čoraz viac vyhľadávajú pre akúsi harmóniu a domácu pohodu. Feng Shui je založené na teórii práve optimálnej harmónii energií - ako doma, tak aj v živote.

V tomto článku opisujem niekoľko tipov, ako si aj vy môžete doma prispôsobiť bývanie podľa Feng Shui. Zariaďte si bývanie podľa teórie Feng Shui, ktoré vám zabezpečí nielen plynulý chod domácnosti, ale i zdravie a pohodičku všetkých jej členov.  

1. Čistota a sviežosť

Doma by malo byť stále upratané a pravidelne vetrané. Každá prekážka vo forme neporiadku alebo zaprataného obydlia zabraňuje prirodzenému a plynulému prúdeniu energií. Toto môže zapríčiňovať nervozitu a nepokoj doma medzi členmi domácnosti. Dobré je tiež zbaviť sa všetkých nefunkčných a pokazených vecí, ktoré už nepoužívate. 

2. Denná a nočná zóna

Bývanie by malo byť od začiatku rozdelené na dennú a nočnú zónu a teda oddeliť ich od seba. Denná zóna zahŕňa obývačku, pracovnú miestnosť alebo kút, a kuchyňu. Do nočnej zóny patria samozrejme spálne. 

3. Bývanie v stabilite

Všetky miesta, na ktorých sa zdržiavate sedením či ležaním by mali mať za chrbtom pevnú stenu a sedenie by malo smerovať tvárou k vchodovým dverám. Ak práve vaše bývanie neposkytuje takú možnosť, skúste si za stoličku či gauč položiť niečo väčšie - napr. väčší kus nábytku, veľkú izbovú rastlinu alebo nábytok. 

4. Dekorácie

Dekorácie určite patria do príbytku. Okrem toho, že skrášľujú interiér, pre mnohých majú aj emocionálnu hodnotu a preto vytvárajú aj príjemné prostredie. Je ale dobré si premyslieť, kde jednotlivé dekorácie umiestnite. Mali by ladiť s celkovým interiérom a dopĺňať sa navzájom. Napr. abstraktné umelecké diela zväčša podporujú kreativitu a preto sa nehodia do oddychových miestností ako je spálňa. Platí to aj pre diplomy a certifikáty, ktoré sa skôr hodia do pracovne. Na druhú stranu lapače snov či snové obrazy a dekorácie jednoznačne nepatria do obývačky či kuchyne. 

5. Neživot

Sušené či umelé kvety môžu vyzerať pekne, no všeobecne platí, že neživé veci nepôsobia zdravo. Platí to aj pre zberateľov motýľov a podobných. Pre zdravé Feng Shui prostredie musia podobné dekorácie z bytu či domu preč. 

6. Život

Kvety, bylinky a rôzne izbové rastliny do interiéru jednoznačne patria. Veľké kvety je najlepšie uložiť do všetkých rohov v miestnosti. Tam totiž hlavná energia Chi neprúdi a preto ju treba podporiť práve živými kvetmi. 

7. Zrkadlá

Žiadne zrkadlá by nemali smerovať oproti vchodovým dverám a oknám. Do jednej miestnosti zrkadlá nepatria, a to do spálne. Ak vo svojej spálni máte zrkadlo, na noc ho stále prekryte. 

8. Tvary

Vo Feng Shui platí, že prednosť sa dáva nábytku, ktorý je zaoblený a okrúhly. Rohy, ktoré neviete vymeniť, odstrániť, skúste prekryť napr. nejakou ťahavou rastlinou. Oblými tvarmi sa zabezpečuje hladšie prúdenie energií.  

© 2021 Ela. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky